Filmy z Presso w roli głównej

zobacz filmy z Presso w roli głównej

Nie ma lepszej możliwości na poznanie Presso, bez oglądania go na własne oczy, niż oglądanie filmów. Przygotowując się do sprzedaży Presso w Polsce obsesyjnie szukaliśmy materiałów na jego temat. Oto Próbka znalezionej przez nas filmowej twórczości związanej z naszym urządzeniem.

Filmy oficjalne, udostępnione przez producenta.

Pierwszym adresem, pod którym możemy zobaczyć filmy z Presso w roli głównej jest strona producenta. W sekcji movies znajdują się trzy filmy, najciekawszy moim zdaniem jest pierwszy z nich, z programu Discovery Channel "He’s got to have it". Twórca Presso Patrick Hunt opowiada w nim jak powstawało i jak działa Presso. Można zobaczyć wczesne prototypy urządzenia i poznać jego historię. Najciekawsze jest porównanie Presso z komercyjnym, duuużo droższym tradycyjnym ekspresem ciśnieniowym (tak, tak Presso wygrywa 21 do 15 ;). Film jest po angielsku, nie da się go wkleić na bloga.

O Presso w BBC

Kolejny film na stronie producenta (lub do obejrzenia powyżej) to prezentacja Presso w programie BBC, gdzie w skrócie pokazano jak działa i jak powstawało Presso (powyżej wersja z polskimi napisami). Ten sam film mamy na naszej stronie głównej.

Podwójne espresso

Ostatnim filmem na tej stronie jest przygotowanie podwójnego espresso (film bez głosu).

Filmy tworzone przez internautów

Eksperymentowanie z Presso to najciekawsza część zabawy z urządzeniem (zaraz po piciu z niego dobrej kawy ;) i przyjemnie się ogląda kawowe przygody uwiecznione kamerą. Filmy internautów są różnej jakości i prezentują urządzenie w różnych sceneriach (nie zawsze korzystnych wizualnie). Gdybym kierował się tylko ich walorami estetycznymi to pewnie wybór by był inny, ale biorąc pod uwagę wartość merytoryczną, warto obejrzeć wszystkie.

Ojciec chrzestny i Presso

Dziwnie wykadrowany film w specyficznym klimacie (aktor próbuje mówić jak ojciec chrzestny z dość mizernym moim zdaniem skutkiem), ale bardzo ciekawy pod względem treści. W przeciągu 5min autor przedstawia oryginaly sposób na kawę w Presso. Warto zwrócić uwagę (pozycja 2min 45sek) w jaki sposób jest wlewana woda do urządzenia. Rączki nie są podnoszone maksymalnie a ilość wody jest większa niż my proponujemy w naszym sposobie na espresso. Dzięki czemu wytwarzane ciśnienie jest wyższe.

Film o Presso wykonany metodą poklatkową

Moim zdaniem film najlepiej wykonany ze wszystkich tu pokazywanych. Oryginalnie nakręcony i zakończony efektownie (super crema!). Na filmie widać cały proces, począwszy od zmielenia kawy do delektowania się jej smakiem a wszystko z dodatkiem sympatycznej muzyczki. Autor używa zmodyfikowanej wersji filtra, ale zapewniam, że w niezmodyfikowanej taka crema też jest możliwa ;)

Kawa w presso od początku do końca

Wszystkie etapy przygotowywania kawy, począwszy od jej zmielenia do mycia urządzenia. Warto obejrzeć, widać, że autor ma wprawę w posługiwaniu się urządzeniem. Prosty i ciekawy jest sposób na problem kapania kawy podczas wlewania do filiżanki (właściwa filiżanka stoi po prostu na innej odwróconej filiżance). Filmu można by używać jako materiału promocyjnego, gdyby nie brzydka kuchnia, w której został nakręcony (po co ta butelka z płynem do mycia naczyń w tle? ;)

W minutę do espresso

Krótki film przedstawiający klasyczną metodą przygotowywania podwójnego espresso w Presso.

Jeszcze małe wyjaśnienie na koniec. W niektórych filmach używany jest filtr bez dolnej części, lub filtr z podwójną końcówką, nie jest to część standardowego zestawu Presso (tak, tak, znowu to eksperymentowanie użytkowników ;) Jeśli masz jakieś wątpliwości co do tego, co dostaniesz kupując Presso, to w sekcji zestaw Presso na naszej stronie głównej jest dokładnie przedstawiona zawartość opakowania.

Jeśli trafisz gdzieś na inne filmy, lub postanowisz samemu coś nakręcić zostaw nam link w komentarzu (dobra kawa w nagrodę za ciekawego linka czeka ;).


 
 
 

2 Komentarzy do “Filmy z Presso w roli głównej”

  1. Blog Presso Polska » Rozgrzej swoje presso
    28. October 2008 at 13:35 [...] sposób na rozgrzanie filtra pokazany jest w jednym z filmów o Presso, które znaleźliśmy w internecie. W trzecim filmie w tym wpisie (ojciec chrzestny i Presso) w [...]
  2. Krzysztof
    1. November 2008 at 15:48 A oto jak espresso przygotowuje jeden z właścicieli ekspresu http://www.youtube.com/watch?v=mpvWlrJMo5A. Warto zwrócić uwagę na nietypowy sposób wlewania gorącej wody. Bez powietrza w tłoku udaje się bardziej precyzyjnie kontrolować ciśnienie.

Komentarze