Do Ameryki Południowej pod patronatem Presso Polska

2008.11.07 | Wyprawa do Ameryki Południowej | Maciej
Do Ameryki Południowej pod patronatem Presso Polska

Zaprzyjaźniony z nami fotograf Wojtek i jego dziewczyna Edyta w dniu wczorajszym wyruszyli z Koszalina w sześciomiesięczną podróż po Ameryce Południowej. Zapraszamy do śledzenia bloga z tej wyprawy. Podróż objęliśmy naszym patronatem i będziemy starali się na bieżąco relacjonować jej przebieg.

W momencie gdy piszę ten wpis Edyta i Wojtek powinni już wylądować w Buenos Aires. Zamierzają tam spędzić miesiąc i w tym czasie dokładnie zaplanować dalszą część swojej wyprawy.

Przed samym wyjazdem podróżnicy byli gośćmi w audycji Radia Koszalin, gdzie opowiadali o swoich planach. Warto wysłuchać tą audycję aby dokładniej poznać bohaterów tej przygody i ich plany.

My jako Presso Polska liczymy oczywiście na kawowe akcenty (o co w Ameryce Południowej raczej nie powinno być trudno ;) ale na bloga www.latynoameryka.pl warto zaglądać nie tylko z tego powodu. Mieliśmy okazję śledzić poprzednie wyprawy Wojtka (na blogu Edyty i Wojtka linki do poprzednich podróży znajdują się w prawej części strony) i ogromne wrażenie wywarły na nas jego fotografie życia codziennego ludzi z Azji czy Australii. Fotograficzne dzienniki z walk kogutów w Indonezji, czy z kolorowej Australii to lektura na długie godziny.

Oprócz walorów krajoznawczych wpisy Wojtka są również relacjami z odkrywania samego siebie. Wojtek nie boi się pisać o swoich odczuciach i o tym jak kształtują go podróże, co dodaje jego tekstom autentyczności i dodatkowego "smaczku". Liczę na to, że ten styl wypowiedzi, który dany był mi poznać podczas poprzednich relacji zostanie również zachowany podczas tej wyprawy, a obecność Edyty i jej odmienne od Wojtka spojrzenie na tą podróż powinny dodatkowo podnieść atrakcyjność bloga. Już teraz we wpisach widać różne style pisania i liczę na to, że różne punkty widzenia Wojtka i Edyty razem z porcją dobrych zdjęć będą ciekawą lekturą na długie jesienne wieczory.

Zapraszamy do internetowej relacji z podróży po Ameryce Południowej i życzymy naszym podróżnikom wytrwałości!.


 
 
 

Komentarze